Vláda 2. 2. 2022 schválila odložení účinnosti části stavebního zákona

S částečným odkladem zřízení státní stavební správy a se vznikem speciálního stavebního úřadu počítá návrh zákona o odkladu účinnosti nového stavebního zákona. Odklad na svém jednání dne 2. února 2022 schválila vláda. Podle předkládací zprávy navržený zákon nový stavební předpis neruší, pouze částečně odkládá.

Ministr Bartoš také chce, aby sněmovna probrala do konce tohoto roku věcnou novelu stavebního zákona jako takovou. Až ta bude podle ministra mít za cíl zcela zvrátit vznik Nejvyššího stavebního úřadu. Centralizaci, která se podle Bartoše ukázala jako špatná i v případě Národní sportovní agentury, nechce dopustit.

Aktuálně schválený materiál jen formálně upravuje předchozí předlohu poslanců, kterou se sněmovna zabývala v polovině ledna. Opozice tehdy využila nepřítomnost některých zákonodárců a přerušila projednávání do 1. března 2022.

Schválený návrh i nadále počítá se vznikem Specializovaného a odvolacího stavebního úřadu (SOSÚ). Nový stavební zákon podle návrhu nabude účinnosti k 1. červenci 2023, jak bylo původně plánováno.

Vyžádat vzor mohou pouze předplatitelé. Pokud už předplatitelem jste, prosíme, přihlaste se.

ESG reporting: Podávání zpráv o udržitelnosti za rok 2024

Dotazy v poradně mohou pokládat pouze předplatitelé. Pokud už předplatitelem jste, prosíme, přihlaste se.