Měření spotřeby energií: provozovatel vs. nájemce

V dnešní době by mělo být online měření spotřeby energií a vody ve velkých budovách nebo logistických parcích samozřejmostí. Z praxe je jasné, že zejména provozovatelé tuto problematiku opakovaně odsouvají.

Pro nájemce může být faktura v tomto roce za elektřinu, teplo a vodu hodně nepříjemným překvapením. Pokud máte pronajatou jen část budovy, tak nemáte žádnou šanci kontrolovat spotřebu v reálném čase. Maximálně lze porovnávat spotřebu až podle faktury.

Možností může být online měření s aplikací, kde je systém schopen velmi efektivně integrovat stávající technologie odečtů měřidel elektřiny, tepla či vody a v případě nutnosti je doplnit o nové. Jako největší výhody se jeví:

  • úspora nákladů na provádění odečtů a jejich zpracování;
  • eliminace chybovosti v zapisování a přepisování hodnot;
  • eliminace dohadů s nájemcem;
  • zvýšení kredibility provozovatele.

Provozovatel objektu se zavedením online monitoringu spotřeby energií získá i další funkcionality, které zvyšují bezpečnost provozu a jednotlivých nájemních jednotek.

Tento systém je účinným nástrojem pro provozovatele i nájemce při hledání úspor. Ceny energií nejspíše v brzké době klesat nebudou, proto bude dobré je mít pod kontrolou.

Vyžádat vzor mohou pouze předplatitelé. Pokud už předplatitelem jste, prosíme, přihlaste se.

ESG reporting: Podávání zpráv o udržitelnosti za rok 2024

Dotazy v poradně mohou pokládat pouze předplatitelé. Pokud už předplatitelem jste, prosíme, přihlaste se.