I o pár stupňů stáhnuté topení vám může uspořit čtvrtinu nákladů

Stoupající ceny elektřiny a plynu začaly řešit i veřejné instituce. Úřady kvůli šetření stahují svým zaměstnancům topení až o tři stupně. Úřady tak jdou ve stopách obyvatel, kteří začali s topením šetřit již dříve a mohou být inspirací i pro firmy.

Ministerstvo průmyslu na začátku roku snížilo spotřebu plynu o 24 %, hlavně díky omezenému topení v kancelářích a na chodbách. Bohužel, kvůli často se měnícím cenám nelze určit, zda a kolik peněz bylo reálně ušetřeno.

Doporučené je vytápět v kancelářích na 20 až 21 stupňů a mimo pracovní dobu udržovat nižší teplotu. Déle se doporučuje používat úsporná světla na čidla či umývat si ruce studenou vodou. Dosáhnout úspory je možné kromě výměny zářivek také výměnou oken.

Některé instituce snižování teploty pojaly jako dlouhodobou energetickou koncepci, aby byly systematicky každým rokem úspornější. Aktuálně topná sezóna končí a firmy i instituce se mohou připravovat na září, kdy se nějaký koncepční plán úspor bude rozhodně hodit. Je ale pravdou, že některé městské firmy omezily dodávky tepla a teplé vody mezi 22. hodinou večer a 5. ranní.

Vyžádat vzor mohou pouze předplatitelé. Pokud už předplatitelem jste, prosíme, přihlaste se.

ESG reporting: Podávání zpráv o udržitelnosti za rok 2024

Dotazy v poradně mohou pokládat pouze předplatitelé. Pokud už předplatitelem jste, prosíme, přihlaste se.