Fotovoltaika se vyplatí i pro staré budovy a domy

Nová služba Domy sobě nabízí řešení pro více než 2 miliony bytů energeticky zastaralých činžáků a paneláků. Ty mohou využít fotovoltaiku speciálně zaměřenou na SVJ a bytová družstva.

Solární panely

Nejčastěji se využívají fotovoltaické panely na střechu domu. Část elektřiny si tak dům vyrobí sám, čímž může uspořit 35 až 40 % nákladů za energie. Navíc při sjednocení odběrných míst je možné rozpočítávat spotřebu stejným způsobem, jako u vody a tepla.

Společné odběrné místo = dvojnásobnou úsporu

Pomocí jednoho společného odběrného místa dům odebírá od dodavatele elektřinu jako celek. Tím se dům pro dodavatele stává v podstatě velkoodběratelem, který tak dosáhne na mnohem lepší cenu. Solární elektrárna na střeše tak domu ušetří více peněz. Za vyrobenou energii, která je zdarma, a také za nižší cenu za elektřinu ze sítě.

Dálkové odečty a další úspory

Nově jsou populární dálkové odečty vody a tepla. Z nařízení EU budou pravděpodobně v příštím roce povinné pro všechny domy. Stačí k tomu vyměnit měřáky za nové s integrovanou bezdrátovou technologií. Díky tomu je možné sledovat spotřebu i na denní bázi.

Vyžádat vzor mohou pouze předplatitelé. Pokud už předplatitelem jste, prosíme, přihlaste se.

ESG reporting: Podávání zpráv o udržitelnosti za rok 2024

Dotazy v poradně mohou pokládat pouze předplatitelé. Pokud už předplatitelem jste, prosíme, přihlaste se.